ارسالی اعضا

به نام خالق پروانه،که نوشت و کشید بی بهانه

موضوع انشاء : آسمان شب

آسمان شب ، آغوش پر از ستاره ، نگاهی از مهرِ ماه ، نینوایی از صدای جیرجیرک و هوهویباد صدای جغدان در شب بیدار که در تاریکی و سیاهی شب غوغا می کند.
قشنگ است نه؟!
آسمان شب،وجودی پر از نگین های ریز و درشت ،سفید و نورانی که آدمیزاد به آن ستاره می گوید. یک قرص سفید و بزرگ و نورانی در دل آسمان شب که آدمیزاد به آن “ماه” می گوید.
ماه؟! … خیلی بیشتر از ستاره ها و صداهای شبانه و چیزهای دیگری که در دل این آسمان شب جا گرفته است دوستش دارم. اما…
اما جوری دیگر تعریفش میکنم.
“ماه” رُخساری شبیه به رخسار انسان هاست. رخساری تپل و تابان که فکر کنم آن زمان که بچه بوده است و با خورشید همسایه و دوست صمیمی بوده است،دعوایش شده است. و خورشید که از دست ماه عصبی و آزرده خاطر میشود؛آنچنان سیلی داغی به صورت تپل و تابان ماه میزند که نه تنها صورت شفاف ماه را لکه دار میکند ،بلکه پرتابش میکند به آغوش آسمان شب و حال اینک ماه به لطف سیلی که از خورشید خورده است ،در بهترین مقام زیبایی های طبیعت جادارد و اولین مهمان آسمان شبانه است.
قشنگ است. نه؟!
میدانید چرا انشایم را با عنوان آسمان شب آغاز کردم؟؟؟
الان برایتان میگویم ؛ شبی که در حیاط خانه نشسته بودم ،همین ماه تپل و تابان ما ،آنقدر این نورش را بر سرما می تاباند که دست خودم نبود ، با صدایی بلند گفتم: چراغ هارا خاموش کنید. چشمانمان دیگر از درون کاسه اش جُم نمیخورد. بعد که به خود آمدم ،دیدم نه بابا چراغ کجا؟ ما کجا؟
بالا را که دیدم یک صورت تابان و تپل و نازی روی سرمان ناز و عشوه می رفت که یک دل نه صد دل عاشق این سفیدی ماه در دل سیاه شب شدم! انگار که آسمان شب برایم مهمانی بر پا کرده بود . نه تنها قرص سپید ماه بلکه ستاره چشمک زنان و جیرجیرک ها و صدای جغدها و هوهوی باد مینواختند و میرقصیدند.
قشنگ است. نه؟!
از آن پس هر شب به ماه نگاه میکنم. میبینم که چگونه نمیگذارد این آسمان شب به خواب برود میبینم که چگونه با این همه سیاهی و تاریکی و سکوت شب بازهم میتابد و چیزی به اسم سفیدی شب را به وجود می آورد.
نویسنده از اعضای چنل هستند.
نویسنده:لادن رحمانی
انشا میخوای؟

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار