️دوگانه اشتغال بنزین از لایحه حذف می‌شود؟

▪️خبرآنلاین؛ بررسی محتوای لایجه بودجه پیشنهادی ۹۷ نشان می دهد دولت در این لایحه دو گانه بنزین یا شغل را طراحی کرده است. مقرر بود در صورت افزایش قیمت حامل های انرژی ۱۷ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود ، معادل همین درآمد نیز از صندوق توسعه ملی تامین شده و اعتباری برابر با ۳۴ هزار میلیارد تومان به دست می آمد.

▪️این اما پایان راه نبود چرا که طبق اهداف تدوین شده بانک ها نیز معادل این اعتبار را به عنوان آورده تامین کرده و رقم ۶۸ هزار میلیارد تومان بابت اشتغال زایی هزینه می شد.

▪️آنگونه که مطالعات نشان می دهد ایجاد ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار فرصت شغلی در این قالب مد نظر قرار داشت اما با منتفی شدن پیش بینی اولیه و تعیین محلی غیر قابل اعتماد برای این درآمد به نظر می رسد علاوه بر اصلاحات ساختاری در حوزه حامل های انرژی ، برنامه اشتغال زایی نیز به حالت تعلیق درآید.

▪️ در این شرایط باید توجه داشت برنامه های اشتغالزایی در ایران با توجه به نرخ بالای بیکاری در کشور از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند چرا که چالش نرخ دو رقمی بیکاری از جدی ترین چالش های اقتصاد ایران محسوب می شود.

▪️مشروح این گزارش را در خبرآنلاین بخوانید؛

IR

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار